Stock: 115519FVIN: 1GC4YNEYXMF115519
Used 2021 Chevrolet Silverado LT
Detailed Pricing
Red River Price:
Dealer Processing Fee:
Red River Price:
View Window Sticker
Vehicle Highlights
Overview
115519F
Stock
1GC4YNEYXMF115519
VIN
Miles
Truck
Body
4X4
Drivetrain
Northsky Blue Metallic
Exterior
Jet Black
Interior
V8, 6.6L
Engine
Diesel
Fuel
10-speed automatic
Transmission
4
Doors
Crew Cab
Cab Type
Description
Vehicle Details
Equipment
Details
Model Overview
Model Strengths
Superior Heavy-duty Towing And Hauling Capability
Brand New Design
Powerful Engine Lineup
Wide Variety Of Configurations
Available 4-wheel Drive
Model Changes
Model Value
Features
All Star Edition
Preferred Equipment Group 1LT: Halogen Reflector Headlamps; Rear Vision Camera; Rear 60/40 Folding Bench Seat (folds Up); Cloth Seat Trim; Bluetooth For Phone; 2 USB Ports (1st Row); Heated Vertical Trailering Mirrors; 170 Amp Alternator; 4.2" Diagonal Color Display Driver Information Center; Urethane Steering Wheel; Steering Wheel Audio Controls; Chevrolet Connected Access Capable; Color-Keyed Carpeting Floor Covering; OnStar and Chevrolet Connected Services Capable; Power Front Windows with Passenger Express Down; Remote Keyless Entry; Front Rubberized Vinyl Floor Mats; Black Mirror Caps; Rear Rubberized Vinyl Floor Mats; 4-Way Manual Driver Seat Adjuster; 2-Speed Electronic Shift Transfer Case; Deep-Tinted Glass; 17" Machined Aluminum Wheels; Chevrolet Infotainment 3 System Radio; Electronic Cruise Control with Set and Resume Speed; Power Rear Windows with Express Down; Integrated Trailer Brake Controller; SiriusXM Radio; Manual Tilt-Wheel Steering Column; Chrome Front Grille; Power Front Windows with Driver Express Up/down; Compass; Manual Tailgate Function with EZ Lift; 4G LTE Wi-Fi Hotspot Capable; Power Door Locks
4" Round Chromed Assist Steps